تبلیغات
یا رقیه بنت الحسین (س) - پاسخ به وهابیت

امار و اطلاعات

  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل پست ها :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
 
No Image

پاسخ آیت‌الله جوادی آملی به وهابیون در مورد اعتقاد شیعه به ائمه(ع)

 
پاسخ آیت‌الله جوادی آملی به وهابیون در مورد اعتقاد شیعه به ائمه(ع)
قم - خبرگزاری مهر: مرجع تقلید شیعیان در پاسخ به اعتقادات پوچ و بی‌اساس وهابیون در مورد اعتقاد شیعیان به ائمه اطهار(ع) به تشریح چرایی این موضوع پرداخت.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله العظمی عبدالله جوادی آملی بعد از ظهر سه‌شنبه در دیدار حجت‌الاسلام اسکندری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم و تعدادی از ائمه جماعات و علمای اهل سنت کردستان اظهار داشت: شیعه و سنی هر دو برادر مسلمان هستند و به عقاید اسلامی و قرآن و عترت معتقدند،‌ اما وهابیت می‌گوید که معاذالله شیعه، اهل بیت(ع) را مستقل می‌داند و از آنها کمک می‌خواهد.

وی در توضیح دلیل کمک گرفتن شیعیان از اهل بیت(ع) گفت: اهل بیت(ع) انسان‌های کاملی هستند و خدای سبحان آنها را به کمال رسانده است. آنها دارای مقاماتی هستند و انسان از مقامات آنها استفاده می‌کند.

استاد برجسته حوزه علمیه با ذکر مثالی در این مورد، تصریح کرد: الان هیچ کدام از ما آفتاب پرست و ماه پرست نیستیم. ما آفتاب و ماه را مخلوق خدا می‌دانیم، اما هزاران برکت از آفتاب و هزاران فیض از ماه می‌گیریم و اگر یک موجودی برتر از آفتاب و ماه بود و از او کمک خواستیم، آیا این شرک می‌شود؟

مفسر بزرگ قرآن کریم تأکید کرد: انسان‌های کامل از شمس و قمر بالاتر هستند و ما از وجود مقدس آن بزرگواران کمک می‌خواهیم.

آیت‌الله جوادی آملی اظهار داشت: بیگانگان برای شیعیان بهائیت درست کردند و به نام اهل تسنن وهابیت را ایجاد کردند تا این نظام اسلامی را بهم بزنند.


تنها مشکل بشر مرگ است

وی در ادامه اظهار داشت: طبق بیان نورانی رسول گرامی(ص)، قرآن که کلام خداست و انسان‌های کامل عترت طاهرین(ع) که همتای قرآن هستند، ما را به یک حقیقت توحیدی فرا خواندند که نظام آفرینش با آن حقیقت هماهنگ است.

وی با بیان اینکه خدای سبحان، کل نظام، انسان و پیوند انسان با نظام هستی را بدون شریک آفرید، تصریح کرد: ما از منظر قرآن کریم یک موجود جاوید، زنده و دائمی هستیم و تنها مشکلی که با آن مواجه هستیم، جریان مرگ است.

تشریح جریان مرگ از منظر مادی‌گراها و دین‌گرایان

استاد برجسته حوزه علمیه با تشریح جریان مرگ از منظر مادی‌گراها و دین‌گرایان، گفت: عده‌ای نتوانستند جلوی مرگ را بگیرند و خیال کردند که مرگ، پوسیدن و نابودشدن است، بنابراین احساس پوچی و ناامیدی کردند، زیرا خیال کردند که یک رقیب سرسخت در کمین آنهاست که به هیچ وجه چرایی‌پذیر نیست و نمی‌شود او را از پا درآورد.

مفسر بزرگ قرآن کریم تصریح کرد: این افراد پایان زندگی را پوچی و بی‌هدفی می‌دانند و با خود می‌گویند، حالا که انسان می‌میرد و نابود می‌شود، در این چند روزی که زنده است باید حداکثر بهره مادی را ببرد و قانون حاکم بر این مطلب، اصل "قَدْ أَفْلَحَ الْیَوْمَ مَنِ اسْتَعْلَی" است.

آیت‌الله جوادی آملی در همین رابطه به عصاره مکتب مادی‌گراها در مورد جریان مرگ اشاره کرد و افزود: به اعتقاد مادی‌گراها، مرگ وجود دارد و آنها توان معالجه مرگ را ندارند، پس تمام هویت مادی‌گراها در همین چند روز دنیا خلاصه شده است و هر کسی در این چند روز مرفه‌تر و راحت‌تر زندگی کرد، سعادتمندتر است.

مرگ هجرت است

این مرجع تقلید با بررسی اندیشه دین‌گرایان در مورد مرگ، اظهار داشت: دین می‌گوید که مرگ هست، ولی انسان در مصاف با مرگ پیروز است و در واقع انسان مرگ را می‌میراند و از بین می‌برد، نه اینکه مرگ، انسان را از بین ببرد.

وی تأکید کرد: این یک حرف تازه آسمانی است که آیا هنگام مرگ ما نابود می‌شویم یا مرگ را نابود می‌کنیم؟ اگر معاذالله ما نابود شویم، مرگ پوسیدن می‌شود و بعد از مرگ خبری نیست و مرگ پایان راه است، لذا هر کسی بخواهد هر لذتی ببرد باید قبل از مرگ نصیبش شود و اصل "قَدْ أَفْلَحَ الْیَوْمَ مَنِ اسْتَعْلَی" حاکم می‌شود. اما اگر روشن شد که انسان در مصاف با مرگ، مرگ را می‌میراند و ابدی می‌‌شود و از پوست به در می‌آید، نه اینکه بپوسد و بعد از مرگ خبری به نام برزخ و قیامت هست و در آنجا نه ضوابط حاکم است و نه روابط، تمام نیازها را باید در همین دنیا فراهم کرد و اصل حاکم بر این مسئله "قَدْ أَفْلَحَ مَن تَزَکَّی" و "قَدْ أَفْلَحَ مَنْ زَکَّاهَا" می‌‌شود. این یک نگاه ملکوتی است و نگاه مادی‌گراها هم نگاه الحادی و طبیعی است.

آیت‌الله جوادی آملی افزود: دین آمده که به ما بگوید "قَدْ أَفْلَحَ مَنْ زَکَّاهَا"، "قَدْ أَفْلَحَ مَن تَزَکَّی"؛ اما مادی‌گراها آمدند به ما بگویند که "قَدْ أَفْلَحَ الْیَوْمَ مَنِ اسْتَعْلَی".

وی به تشریح چرایی این مسئله پرداخت و گفت: دلیل این مسئله برای آن است که مادی‌گراها نتوانستند مسئله مرگ را حل کنند. آنها خیال کردند که مرگ پایان راه است و انسان که می‌میرد، می‌پوسد و نابود می‌شود، لذا گفتند که باید مرفه باشیم. اما دین گفته که مرگ آغاز راه و هجرت است و انسان، مرگ را می‌میراند و بر مرگ پیروز می‌شود، چون خدای سبحان در سوره مبارکه جمعه به این آیه اشاره کرد که "إِنَّ الْمَوْتَ الَّذِی تَفِرُّونَ مِنْهُ فَإِنَّهُ مُلَاقِیکُمْ" و سپس فرمود: "ثُمَّ تُرَدُّونَ" یعنی شما فقط می‌روید و مرگ را باقی می‌گذارید.

دلایل درگیری بیگانگان با شیعه و سنی

استاد برجسته حوزه علمیه تصریح کرد: آنکه می‌گوید "قَدْ أَفْلَحَ الْیَوْمَ مَنِ اسْتَعْلَی" مانع راه خود را "قَدْ أَفْلَحَ مَنْ زَکَّاهَا" و "قَدْ أَفْلَحَ مَن تَزَکَّی" می‌بیند. اگر می‌بینید که این شخص با علمای شیعه و اهل سنت درگیر است برای این است که او طرفدار "قَدْ أَفْلَحَ الْیَوْمَ مَنِ اسْتَعْلَی" است و شما علمای اهل سنت می‌گوئید "قَدْ أَفْلَحَ مَنْ زَکَّاهَا" و "قَدْ أَفْلَحَ مَن تَزَکَّی".

آیت‌الله جوادی آملی با یادآوری این نکته مهم که این دو دیدگاه هرگز با هم جمع نمی‌شوند، تأکید کرد: کسی که با علمای شیعه و سنی درگیر است خیال می‌کند مرگ پوسیدن و پایان راه است، اما شما می‌گوئید که مرگ از پوست به در آمدن و هجرت است.

ملحدان مشکل شهوت عملی دارند

مفسر بزرگ قرآن کریم، گسترش فرقه‌های انحرافی از جمله وهابیت و بهائیت را یکی از مهمترین اهداف بیگانگان برای از بین بردن نظام اسلامی دانست و تصریح کرد: اگر مطالبی که وهابیون مطرح می‌کنند، شبهه و اشکال علمی دارد، قابل گفتگو و مذاکره است و حل می‌شود، ولی در بسیاری از تفاسیر مهم اسلامی آمده که ملحدان شبهه علمی ندارند، بلکه شهوت عملی دارند.

وی گفت: خدای سبحان در سوره القیامه فرمود که آنهایی که منکر قیامت هستند می‌گویند ما استخوان‌های نرم شده آنها را نمی‌توانیم زنده کنیم. ما حتی خطوط ریز سرانگشت آنها را دوباره احیا می‌کنیم.

وی اظهار داشت: همان خدایی که انسان هیچ نبود و او را به صورت انسان درآورد، انسانی که بدنش پراکنده شد را دوباره می‌تواند به صورت اولش در آورد.

این مرجع تقلید با تشریح دو نوع شبهه در مکتب و مکتبی‌ها، یادآور شدند: شبهه در مکتب به این است که بین مطالب منسجم مکتب یک خللی وارد کنند، اما شبهه در مکتبی‌ها این است که صف آنها را از هم جدا کنند.

تنها عاملی که می‌تواند شیعه و سنی را به هم مرتبط کند دین است

وی گفت: بیگانه با شیعه و سنی آشنا نیست و تنها هدفش اسلام است، یعنی آمریکا و صهیونیست‌ها و بیگانگان با اسلام مخالف هستند، به دلیل اینکه هم برادران اهل سنت و هم برادران تشیع را از بین می‌برند و حتی مساجد شیعیان و اهل سنت را تخریب می‌کنند.

استاد برجسته حوزه علمیه با بیان اینکه بیگانگان به هیچ چیزی معتقد نیستند، یادآور شد: آنها با دین مخالف هستند، بنابراین تنها عاملی که می‌تواند ما را به هم مرتبط کند دین ماست.

وی با یادآوری اینکه بشر تا عقیده و انگیزه‌ای نداشته باشد از چیزی دفاع نمی‌کند، تصریح کرد: اگر انگیزه صحیحی درکار نباشد، روح شهادت و شهامت شهادت نصیب این ملت نمی‌شود.

حفظ دین باعث شهامت و شهادت می‌شود

آیت‌الله جوادی آملی با بیان اینکه حفظ دین باعث این شهادت و شهامت می‌شود، به عواقب خسارت‌بار نادیده‌گرفتن دین و اسلامیت اشاره کرد و افزود: در جنگ‌های جهانی اول و دوم، کودتای ننگین 28 مرداد 1332 و... دین و اسلامیت مطرح نبود و ایران دچار آسیب جدی شد، اما وقتی سخن از قیام روحانیت و امام و جریان 15 خرداد و اسلام و قرآن شد، انقلاب اسلامی به ثمر رسید.

این مرجع تقلید تأکید کرد: تنها دین است که کشور را حفظ می‌کند و اگر دین نباشد همانند جنگ جهانی اول، جنگ جهانی دوم، کودتای ننگین 28 مرداد هر وقت بیگانه حمله کند با دست پر بر می‌گردد، اما وقتی به انقلاب اسلامی حمله کرد با سر شکسته برگشت.

استاد برجسته حوزه علمیه، تسخیر لانه جاسوسی، سرافکندگی و شکست بیگانگان در جریان طبس و دهها مورد این چنینی را به برکت انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: خدای سبحان به برکت خون شهدا این انقلاب را حفظ کرد و امیدواریم تا قیامت این نظام را حفظ کند، به شرطی که ما آسیبی به این نظام نرسانیم و هر کدام از ما در هر جایی که هستیم به مقداری که مقدور ماست این نظام را حفظ کنیم و وقتی مردم بفهمند که ما به مقدار توانمان در خدمت نظام هستیم، آنها هم که صاحبان اصلی این نظام هستند، برای حفظ نظام اسلامی تلاش می‌کنند.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام عباس اسکندری رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان قم گزارشی از فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی در راستای همگرایی بیشتر اهل سنت و شیعیان به وی‍ژه برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی برای آگاه‌سازی برادران اهل سنت با اهداف شیطانی فرقه‌های انحرافی ارائه کرد.

همچنین ماموستا ملا اقبال بهمنی مشاور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان کردستان در امور اهل سنت گزارشی از پایداری و پایمردی برادران اهل سنت در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی و ایستادگی آنها در برابر توطئه‌های دشمنان ارائه کرد.صفحات دیگر
 

No Image
No Image No Image No Image
 
 
 

درباره ما


  ای دختر مظلومه ی ارباب رقیه خانم (س) برای ما دعا کننظرسنجی

  وضعیت وبلاگ از نظر شما ؟

< Html />

  شهادت سه ساله و ناز دانه حضرت حسین(ع) خانم حضرت رقیه(س) تسلیت باد

توضیحات

No Image No Image