تبلیغات
یا رقیه بنت الحسین (س) - هیچ نظر كارشناسی مخالف با نظر رهبری ، مخالف با ولایت نیست .

امار و اطلاعات

  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل پست ها :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
 
No Image
رهبر معظم انقلاب در جمع دانشجویان:
حضرت آیت الله خامنه ای به دانشجویان گفتند: از سر اعتقاد شما را افسران جنگ نرم می دانم به همین علت تأكید می كنم كه به دقت هدف اصلی دشمن از جنگ نرم یعنی ایجاد تغییر در محاسبات مردم و مسئولان را مد نظر داشته باشید.
کد خبر: ۲۶۳۵۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۱ - ۲۲:۰۰
حدود هزار نخبه و فعال دانشجویی، عصر امروز (دوشنبه) در دیداری صمیمانه و صریح با رهبر معظم انقلاب اسلامی حدود 3.5 ساعت با ایشان به گفتگو و تبادل نظر درباره مسائل مختلف دانشگاهی، علمی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی پرداختند.

به گزارش «تابناک» در ابتدای این دیدار یازده فعال سیاسی فرهنگی و علمی دانشجویی،‌حدود 2.5 ساعت به نمایندگی از تشكلها، اتحادیه ها، انجمن ها و كانونهای دانشجویی دیدگاههای متفاوت خود را درباره مسائل مختلف کشور بیان كردند. سپس رهبر انقلاب ضمن پاسخ به سؤالات و ابهامات مطرح شده، آرمانگرایی سیاسی، علمی و اخلاقی – معنوی را مهمترین توقع از مجموعه های دانشجویی خواندند و به تبیین بایدها و نبایدهای نگاه نقادانه، معتدل، منصفانه و پر امید به مسائل كشور پرداختند.

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با اشاره به مطالبی كه نمایندگان دانشجویان در این دیدار مطرح كردند، آنها را بسیار خوب و منعكس كننده فضای دانشجویی خواندند و تأكید كردند: برخی از این مطالب، راهگشا و برخی هم حاوی نكات مفیدی بودند كه مسئولین مربوطه باید به آنها توجه جدی كنند.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس به برخی نكات مطرح شده از جانب دانشجویان، اشاره كردند.

«لزوم شرح صدر سیاسی در میان دانشجویان» یكی از این نكات بود كه رهبر انقلاب اسلامی درخصوص آن گفتند: در پایبندی دقیق به اصول و ارزشها و در عین حال رعایت شرح صدر با افراد غیر همفكر در زمینه های مختلف از جمله مسائل سیاسی، هیچ منافاتی وجود ندارد.

حضرت آیت الله خامنه ای درخصوص موضوع «حضور نیافتن مسئولان در دانشگاهها» كه از جانب دانشجویان مطرح شده بود، خاطرنشان كردند: این اشكال كاملاً وارد است و مسئولان اعم از رؤسای سه قوه، مسئولان میانی، رئیس سازمان صدا و سیما، و فرماندهان سپاه و نیروهای مسلح باید در دانشگاهها حضور یابند و ضمن شنیدن سخنان دانشجویان، سخنان و استدلال های خود را نیز بیان كنند كه در این صورت، بسیاری از ابهامات و سؤال های نسل جوان برطرف خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به مطالب مطرح شده درخصوص برخی برخوردهای قضایی با تشكل ها، سایت ها و وبلاگ های دانشجویی افزودند: البته قوه قضاییه در این خصوص، استدلالهایی دارد كه اگر مطرح شود احتمالاً برخی ابهامات برطرف خواهند شد اما عقیده من هم این است كه نباید در قبال اظهار نظر تند یك جوان دانشجو، برخورد تند شود.

ایشان درخصوص نگاه اقتصادی عدالت محور و دیدگاه اسلام درباره سرمایه داری كه از جانب یكی از دانشجویان مطرح شد، خاطرنشان كردند: نگاه اقتصادی در كشور باید عدالت محور باشد و این موضوع منافاتی با سیاستهای اصل 44 ندارد.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: اگر سیاستهای اصل 44، آنگونه كه تبیین شد، اجرا شود، قطعاً به سرمایه داری مذموم و محور شدن سرمایه داری در تصمیمات كلان كشور منتهی نخواهد شد.

ایشان افزودند: مشكلات و فشارهای روزافزون اقتصادی كنونی در غرب و اروپا ناشی از ذات نظام سرمایه داری، یعنی سرمایه سالاری است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأكید بر اینكه باید مراقب بود تا نگاه سوسیالیستی بر تفكرات اقتصادی غلبه پیدا نكند، خاطرنشان كردند: اگر سیاستهای اصل 44، در همان چارچوبی كه تبیین شد، اجرا شود، قطعاً مكمل اقتصاد عدالت محور خواهد بود.

حضرت آیت الله خامنه ای، اقتصاد مقاومتی را متفاوت از اقتصاد تهاجمی دانستند و با اشاره به صحبتهای یكی ازدانشجویان درخصوص اقتصاد تهاجمی افزودند: اگر در این زمینه، یك تبیین دقیق دانشگاهی ارائه شود، شاید بتواند به عنوان تكمیل كننده اقتصاد مقاومتی مورد استفاده قرار گیرد.

ایشان خاطرنشان كردند: منظور از اقتصاد مقاومتی، اقدامات تدافعی و حصاركشی به دور خود نیست بلكه اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است كه برای یك ملت، حتی در شرایط فشار و تحریم، زمینه رشد و شكوفایی را فراهم می كند.

رهبر انقلاب اسلامی درخصوص سؤال یكی از دانشجویان مبنی بر اینكه «آیا انتقاد كردن به معنای تكمیل كردن پازل دشمن است» تأكید كردند: من به هیچ وجه اعتقادی به انتقاد نكردن ندارم بلكه همواره اصرار دارم، جریان دانشجویی موضع انتقادی خود را حفظ كند.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: اما در بیان انتقادها باید به این نكته توجه شود كه طرح آن به گونه ای باشد كه مقصود دشمن را برآورده نكند.

یكی از دانشجویان درخصوص «تفاوت برخی دیدگاههای كارشناسی با نظرات رهبری و اینكه آیا این تفاوت دیدگاه به معنای مخالفت با ولایت و نظام است» پرسیده بود كه رهبر انقلاب اسلامی گفتند: هیچ نظر كارشناسی كه مخالف با نظر رهبری باشد به معنای مخالفت با ولایت نیست.

ایشان تأكید كردند: كار كارشناسی و دقیق علمی، به هر نتیجه ای كه برسد، برای صاحب آن نظر، معتبر است و نباید مخالفت با نظام تعبیر شود.

ایشان همچنین با اشاره به سخنان یكی از دانشجویان ارتباط تشكلهای دانشجویی با مجموعه های دانشجویی دخیل در نهضت بیداری اسلامی را ضروری دانستند.

رهبر انقلاب همچنین درباره سخنان یكی از دانشجویان درباره كم تحركی شورایعالی فضای مجازی افزودند: نباید برای دیدن نتایج فعالیت این شورا تعجیل كرد چرا كه اینگونه كارها، نیازمند چند سال زمان است.

حضرت آیت الله خامنه ای در بخش دوم سخنانشان با طرح برخی از توقعات از مجموعه ها و محیطهای دانشجویی تأكید كردند: دانشگاه یك جریان سیال متراكم از نیروست كه اگر آزاد و هدایت شود كشور را به طور كامل هدایت خواهد كرد.

ایشان توان متراكم محیطهای دانشجویی را متكی به دو عنصر نیروی فیاض جوانی و نیروی ناشی از علم و دانش جویی دانستند و افزودند: دانشگاه می تواند با تكیه بر نشاط و اعتماد به نفس تشدید شده پس از انقلاب به همه توقعات پاسخ دهد.

رهبر انقلاب در تشریح این توقعات، آرمانگرایی را به عنوان یك توقع اساسی مورد تأكید قرار دادند و در سه بخش به تبیین آن پرداختند: آرمانگرایی در سیاست، در علم و در معنویت و اخلاق.

ایشان افزودند: آرمانگرایی در علم یعنی به دنبال قله های علمی رفتن كه این هدف، خوب درس خواندن را ضروری می سازد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تكیه بر این منطق، خطاب به میلیونها نفر دانشجوی كشور خاطرنشان كردند: امروز درس خواندن،‌علم آموزی، پژوهش و جدیت در كار اصلی دانشجویی، یك جهاد است و......
صفحات دیگر
 

No Image
No Image No Image No Image
 
 
 

درباره ما


  ای دختر مظلومه ی ارباب رقیه خانم (س) برای ما دعا کننظرسنجی

  وضعیت وبلاگ از نظر شما ؟

< Html />

  شهادت سه ساله و ناز دانه حضرت حسین(ع) خانم حضرت رقیه(س) تسلیت باد

توضیحات

No Image No Image