تبلیغات
یا رقیه بنت الحسین (س) - ولادت حضرت زهرا(س) ؛ تجلی دوم حضرت حق / آیت الله ضیاءآبادی

امار و اطلاعات

  کل بازدید:
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل پست ها :
  آخرین بازدید :
  آخرین بروز رسانی :
 
No Image
ولادت حضرت زهرا(س) ؛ تجلی دوم حضرت حق / آیت الله ضیاءآبادی پیوند ثابت


آیت الله سید محمد ضیا آبادی از اساتید اخلاق و مفسر قرآن در جلسه هفتگی  در خصوص میلاد حضرت زهرا (س)  به بررسی شخصیت  حضرت زهرا (س) و تاثیر برگزاری مجالس اهل بیت (ع) پرداختند .
 

 ولادت حضرت زهرا(س) ؛ تجلی دوم حضرت حق / آیت الله ضیاءآبادی
 • به کوشش: امیرمحسن سلطان احمدی

شخصیت حضرت زهرا(س)؛ جان پیامبر(ص)

ما از حضرت زهرا (س) حالاتی را میبینیم که برایمان حیرت آور است و بسیار اندک میتوانیم آن را بفهمیم. او حضرت صدیقه است یعنی که افکارش کارهایش همه صدق است و خطایی در آن نیست و همه اش صدیقه است و از طرفی هم کبری است یعنی بسیار بزرگ که امتهای گذشته و حتی انبیا بر محور محبت حضرت زهرا (س) دور میزدند هر پیامبری که به درجه نبوت میرسیده اول بر محور محبت و معرفت حضرت زهرا (س) رسیده است حتی پیامبر اکرم (ص حضرت زهرا س را روح و جان خود میدانست یعنی حیاتم آن حیات آسمانیم بستگی به حضرت زهرا )س دارد و تا جایی که میگوید ام ابیها زهرا س مادر پدرش است.

حضرت زهرا(س)؛ مادر امامت ، نور امامت

امروز هم امام عصر عج فرزند زهرا (س) است تا او نیاید دنیا اصلا اصلاح نمیشود و اگر زهرا (س) و فرزندانش نبودند راه و هدف پیامبر ص از بین رفته بود .

حضرت زهرا س مادر نبوت مادر امامت است از نور حضرت زهرا (س) انوار امامان گرفته شده است اما مادر جسم آنها نیست نرگس خاتون مادر جسم امام زمان (عج) است او مادر امامت نیست نرگس خاتون توانایی مادر امامت را هم ندارد اما مادر امامت و روح امام حضرت زهرا (س) است امام زمان (ع) حاکم بر عالم و نگهدار عالم است و به برکت وجود ایشان زمین و آسمان برپاست و ایشان نور امامت را از مادرشان حضرت زهرا (س) بدست آورده اند پس انوار امامان از حضرت زهرا (س) گرفته شده است.

شناخت و درک مقام حضرت زهرا (س)

حضرت مادر قرآن است بیت الذکر است، حضرت زهرا س در پشت پرده نبوت قرار گرفته است و تا کسی به مقام نبوت نرسد نمیتواند حضرت را بشناسد پس خیلی مهم است و ما آن را نمیفهمیم و درک نمیکنیم.

وقتی میخواستند نورش را از عالم بالا به زمین منتقل کنند اول پیامبر (ص) را به مهمانی خدا بردند و معراج رفت و در آسمان خدا یک سیب به او هدیه داد که آن را میل کرد و وقتی سیب را پیامبر (ص) شکافت نوری از آن تجلی کرد که درآسمان به آن نور منصوره و در زمین فاطمه میگویند اولین مرحله انقطاع نطفه در آسمان و با سیب بود و حال پیامبر (ص) به زمین آمد و گفتند باید تا 40شبانه روز از حضرت خدیجه(س) دوری کنی و معتکف باشی و در أخرین شب هم خدا جبرائیل و میکاییل را با طبقی بهشتی به سوی پیامبر (ص) فرستاد و غذایی مخصوص که آنرا بخورد و بعد به خانه پیش حضرت خدیجه (س) برود.

ولادت حضرت زهرا(س) ، تجلی دوم حضرت حق

با ولادت حضرت زهرا(س) مرحله دوم تجلی صورت گرفت و وقتی هم که به دنیا آمد نوری از او ساطع شد که همه عالم تابید و این نوری است که به دست امام عصر (عج) دوباره به عالم خواهد تابید و همه جا را روشن میکند.

در عرصه قیامت هم حضرت حجاب دیگری دارد و تنها کسی است که در قیامت سوار بر مرکب میشود و ما این ناقه را درک نمیکنیم.

هدفاز برگزاری جشن‏ها، تجلی ملکات فاضله روح انسان

حال هدف ما از برگزاری این جشنها و مناسبتها چیست ؟ آیا فقط برای ثواب بردن است؟ اصلا ثواب یعنی چه؟ ثواب آخرت در اصل تجلی ملکات فاضله روح انسان در دنیا است در روح ملکاتی پیدا میشود که در آخرت آن را جلوه میکند و میشود بهشت و حور العین و ملکات رذیله هم تبدیل به عقاب میشود رد اعمال روح را حرکت بدهید نه جسم را حرکت بدهید برود قم مشهد مکه این که همان آش و همان کاسه است باید روح حرکت کند به مکه رفتن و دعا خواندن جسمی ثواب حاصل نمیشود ما رد مجالس اهل بیت (ع) اول باید آنها را بشناسیم بعد نسبت به آنها محبت پیدا کنیم و بعد را محبت محب به محبوب  کشیده میشود و جذب میشود اگرمحب به رنگ محبوب در نیامد دروغ گفته است بلکه آن چه میگوید از روی احساسات است محبت حقیقی یعنی مجذوب محبوب شدن است ما امروز شیعه کم داریم اما محبین زیاد هستند.

...................

نظرات() | نوشته: حقیر بنده خدا | یکشنبه هشتم اردیبهشتماه سال 1392 | ادامه مطلب...

 
صفحات دیگر
 

No Image
No Image No Image No Image
 
 
 

درباره ما


  ای دختر مظلومه ی ارباب رقیه خانم (س) برای ما دعا کننظرسنجی

  وضعیت وبلاگ از نظر شما ؟

< Html />

  شهادت سه ساله و ناز دانه حضرت حسین(ع) خانم حضرت رقیه(س) تسلیت باد

توضیحات

No Image No Image